Finspångs kommun

Språk/Language

Fler kontaktuppgifter till Viggestorpsskolan

Marie Wallbom
Rektor
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan

0122-856 06
marie.wallbom@finspang.se

Torstorpsvägen 2, 612 34 Finspång

Karin Wärn
Biträdande rektor
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan

0122-850 18
karin.warn@finspang.se

Profilvägen 5, 612 35 Finspång

Tarja Jansson
Administratör
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan, Björke skola

0122-855 95
tarja.jansson@finspang.se

Anders Olsson
Driftsamordnare
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan, Hällestads skola, Grytgöls skola, Rejmyre skola, Brenäs skola

070-571 90 12
anders.olsson@finspang.se

Monica Thörnkvist
Skolsköterska
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan, Grytgöl, Rejmyre och Brenäs skola

0724-51 75 05
monica.thornkvist@finspang.se

Ritha Franck
Kurator
Viggestorpsskolan (mån-tis och tor-fre) Storängsskolan (onsdag)

0705-46 84 74
ritha.franck@finspang.se

Annelie Mickelsson
Specialpedagog/speciallärare

070-251 62 50
annelie.mickelsson@finspang.se

Mona Eriksson
Specialpedagog

070-251 62 50
mona.eriksson@finspang.se

Jeanette Laursen
Skolbibliotekarie
Viggestorpsskolan, Svälthagsskolan, Björke skola

0122-855 30
jeanette.laursen@finspang.se

Förskoleklass
076-697 25 06

Klass 1
072-083 22 93

Klass 2
072-083 23 02

Klass 3
070-290 78 60

 

Klass 4A, 4B
070-288 49 58

Klass 5A och 5B
072-741 51 60

Klass 6A , 6B och 6C
072-741 51 70

 

Kojan årskurs F-1
070-292 85 30

Grottan årskurs 2-6
070-285 68 10

Kontakt

Viggestorpsskolan

0122-855 95
viggestorpsskolan@finspang.se

Torstorpsvägen 2, 612 34 FINSPÅNG